100 milionů z evropských fondů na podporu dalšího vzdělávání jednotlivců

Ministerstvo školství včera vyhlásilo novou výzvu v oblasti podpory „Individuálního dalšího vzdělávání" Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK). Neziskový sektor, školy, občanská sdružení, ale i města a obce si tak mohou rozdělit 100 milionů korun a zvýšit tak motivaci jednotlivců k dalšímu vzdělávání [1] .  

Předkládané projekty mohou žádat o poskytnutí dotace ve výši 2 mil. - 10 mil. Kč. Dotace se poskytne ve výši 100 % metodou zálohového financování. Žadatelé mohou předkládat návrh projektu samostatně nebo ve spolupráci s partnerskými organizacemi.

„Ministerstvo školství nabízí soukromému sektoru, neziskovým organizacím, ale i obcím a školám jedinečnou možnost otevřít lidem cestu k jejich dalšímu vzdělávání. V době všeobecného šetření se tak evropské dotace stávají zdrojem financí potřebným ke zvýšení uplatnitelnosti našich občanů na trhu práce," uvedl ke spuštění výzvy ministr školství Josef Dobeš.

Výzva směřuje k podpoře vzdělávání v oblasti obecných a odborných kompetencí, zvýšení poptávky po individuálním vzdělávání ze strany jednotlivců a prohloubení obecné informovanosti o možnostech dalšího vzdělávání a jeho propagaci.

„Uvedená výzva se týká různých oblastí. Projekty by měly naučit občany spotřebitelskému chování, odpovědnému přístupu k životnímu prostředí nebo k osobním financím. Kromě toho půjdou dotace také na projekty zaměřené na rozpoznávání šikany nebo skrytého psychického násilí, na rozvíjení dobrovolnictví a prohlubování vztahu lidí k místu jejich bydliště," doplnil Jakub Hodinář, 1. náměstek ministra zodpovědný za evropskou problematiku.

Výzva potrvá do 27. října 2011.

Více informací naleznete v sekci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost na internetových stránkách MŠMT.

----------------------------------

[1] Další vzdělávání= učení, které probíhá po dosažení určitého stupně vzdělání, resp. po prvním vstupu vzdělávajícího se na trh práce. Další vzdělávání může být zaměřeno na různé spektrum vědomostí a dovedností důležitých pro uplatnění v pracovním, občanském i osobním životě.

 

Zdroj: www.msmt.cz
 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5