Americký fond nabízí stipendia pro pobyt v USA

Americký fond (American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies)

Americký fond (American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies - AFCSLS) se soustřeďuje na vzdělání a výchovu osobností, které budou rozhodujícím faktorem konkurenceschopnosti a životní úrovně České republiky a Slovenské republiky.  AFCSLS je následnickou organizací Amerického fondu pro československé uprchlíky (American Fund for Czechoslovak Refugees - AFCR), který byl založen v roce 1948 a pomáhal Čechům a Slovákům s útěkem před komunizmem z Československa a jejich usazením v USA. Členy vedení AFCSLS jsou Henry Kallan (prezident), Joseph Balaz (tajemník), Edward Chlanda (pokladník), Branislav Kleskeň (viceprezident), Jiří Zlatuška (viceprezident), a Birgitte Rasine.

Programy AFCSLS

Spolupráce s Center for Talented Youth (CTY) při univerzitě Johns Hopkins.  Cílem je motivovat Čechy a Slováky od předškolního věku do maturity k práci tak, aby svůj talent byli schopni náležitě rozvinout a co nejlépe se připravili na univerzitní studium doma nebo v zahraničí. Od roku 2011 absolvovalo náročné kurzy CTYOnline přes 800 středoškoláků. Ve virtuálních třídách měří své schopnosti s těmi nejlepšími ve světě, což nemá v českém ani slovenském školství obdoby.  Pro studenty je to nesmírně motivující.  Týdně investují 6-12 hodin navíc především do studia kurzů matematiky, přírodních věd, programování, to vše v angličtině pod vedením zkušených lektorů/mentorů.

Studenti jsou úspěšní v náročných testech Advanced Placement, organizovaných americkým College Board a někteří již obdrželi plná stipendia na špičkové zahraniční univerzity.  Je zapojeno 60 českých a 10 slovenských gymnázií.  Vyškolili jsme 40 lektorů/mentorů z řad špičkových pedagogů, doktorandů a odborníků, kteří některé kurzy vedou, a to stejně kvalitně jako jejich američtí kolegové.  Další se zaškolují.  Investovali jsme více než 22 milionů Kč především na stipendia CTYOnline a letní program CTY ve Spojených státech, Irsku a Hongkongu.  Připravujeme založení pobočky CTY ve Střední Evropě, čímž snížíme provozní náklady a máme v úmyslu zpřístupnit kurzy CTYOnline všem nadaným studentům bez ohledu na příjmy rodičů.

Další informace na www.afcsls.orgwww.objevitelske-soboty.cz.

Stáže pro mladé odborníky z ČR a SR působící v oblasti zdravotní péče, školství či ochrany životního prostředí v rámci tzv. Young Leaders Program.  Nabízíme možnost prohloubení znalostí a dovedností v USA.  Zájemci musí předložit individuální program dle svého úsudku. Doporučujeme kombinaci seminářů/školení a odborné praxe v prestižních amerických organizacích a firmách v celkové délce šesti měsíců.  Cílem individuálního programu je vytvoření dlouhodobé profesní spolupráce s americkými partnery.  

Přihlášku je nutné podat do 31. března.  Náklady programu jsou plně hrazeny z prostředků Amerického fondu.

Kontakt:

American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies
321 East 73rd Street
Bohemian National Hall
New York, NY 10021 - USA
e-mail: information@afcsls.org

American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies
c/o Mr. Martin Herman
1881 North Nash Street #510
Arlington, VA 22209 - USA
e-mail: mherman@afcsls.org

 

Zdroj: http://www.mzv.cz
Aktualizace: Jana Beničáková, březen 2018

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2