Aplikace „Co umím“ – portfolio důkazů Tvých úspěchů zdarma

Online aplikace určená pro mapování dovedností dětí, která propojuje formální a neformální vzdělávání i rodinu.

 

 

 

Hlavním prvkem je portfolio „důkazů“ o tom, co se dítěti podařilo. Zaměřuje se na silné stránky dítěte a je významným motivačním nástrojem. Podporuje budování zdravého sebevědomí a samostatné osobnosti dítěte. Vede dítě k sebehodnocení, pomáhá mu stanovit oblasti, kde je třeba dosáhnout zlepšení, plánovat nejbližší cíle. Umožňuje uchovávat důležité a zlomové okamžiky života.

Do aplikace budete postupně ukládat “důkazy” o tom, co umíte. Tento důkaz je záznamem o tom, co se vám podařilo, čeho jste dosáhli. Kromě základních údajů o události jsou nejdůležitější součástí přílohy, tedy důkaz jako takový.

Může mít různou podobu, např.:

  • fotografie výtvoru (obrázku, modelu, výrobku z keramické hlíny…)
  • audionahrávka vystoupení v ZUŠ
  • videonahrávka divadelního vystoupení
  • scan diplomu ze sportovní soutěže
  • vlastní povídka
  • scan certifikátu o vykonané mezinárodní jazykové zkoušce atd.

Pomůže ti shromažďovat věci, které umíš, které ti jdou, v čem vynikáš. Každý takový záznam nazýváme důkaz (důkaz tvého úspěchu). Aplikace je zdarma a najdeš ji na www.coumim.cz.

 

Jak aplikace funguje?

Po registraci si zřídíš profil (přístup máš jen Ty a ti, jimž sdělíš své heslo). Vše je online. Do aplikace „Co umím“ vkládáš důkazy úspěchů. Je vhodné doprovázet tyto důkazy fotkami, videem, audiem, dokumenty (např. v pdf) nebo digitálními odznaky. Digitální odznaky jsou novinka, která k nám přišla z USA, více se dozvíš na www.veriod.cz.

Veriod je platforma pro vydávání a sbírání digitálních verifikačních odznaků. Ty fungují jako potvrzení, univerzální způsob, jak poznat, doložit, zaznamenat a sdílet životní úspěchy – a to mezi jednotlivci, nebo mezi organizací a jejími klienty, mezi spolupracovníky či partnery.

Registrovat je možné zde. Ukázkové portfolio si můžete prohlédnout zde. Shlédněte také emotivní video na Youtube: Co umím – nejzlobivější kluk na světě.

 

Zdroj: www.coumim.cz

Vložila: Lucie Turzová, srpen 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3