Chystáte se do zahraničí? Prověřte si danou destinaci!

Chystáte se na safari do Ghany a nevíte zda je tam bezpečně? Víte jak postupovat, když si v Turecku zlomíte nohu?
Ať se chystáte na exotickou dovolenou, nebo cestujete po Evropě, určitě se vám vyplatí sledovat stránky Ministerstva zahraničí - kapitolu CestujemeNaleznete tam seznam nejnovějších upozornění na cesty, který zahrnuje aktuální varování a doporučení Ministerstva zahraničních věcí vydávaná kvůli bezpečnostním hrozbám, nebezpečí způsobenému živelními pohromami, epidemiemi či z jiných důvodů.

Dále v této sekci naleznete: Užitečné informace při cestách do zahraničí, kde mimo jiné naleznete Desatero na cesty, zjistíte kde vám hrozí hurikány nebo nákazy nebezpečnými viry, ale také návody jak řešit krizové situace v zahraničí. 

Naleznete zde také mapu světa, na které se dovíte víc o jednotlivých zemích.

Dále doporučujeme, zvláště pokud cestujete do exotičtějších destinací, zaregistrovat se v systému DROZD. Což je projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) a umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí. Poskytnuté informace slouží Ministerstvu zahraničních věcí k poskytování rychlé pomoci občanům v nouzi a účinně organizovat pomoc v případě přírodních katastrof i sociálních nepokojů. Systém umožňuje rozesílání hromadných e-mailů a SMS všem zaregistrovaným osobám, které se v daném cizím státě nacházejí, a tím jim poskytovat důležité informace nebo je včas varovat před hrozícím nebezpečím.

 

Zdroj: www.mzv.cz

Obrázek: www.pxhere.com

Vložila: B.Bieliková, červen 2019

 

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2