Euroscola

Evropský parlamentProgram Euroscola byl vyvinut s cílem přiblížit Evropskou unii mladým lidem. Tento program chce vtáhnout mládež ze zemí Evropské unie do jejího dění. Cílem je naučit studenty jak se rozhodovat, vyjádřit svůj vlastní názor, sdílet zodpovědnost, či jak se podílet na evropských debatách a zažít evropskou rozdílnost a sounáležitost zároveň.

Euroscola umožňuje mladým lidem ze všech členských zemí se sejít, poznat se a diskutovat některé otázky a své zkušenosti.

Tato pravidelná setkání umožní studentům zasednout v poslanecké sněmovně ve Štrasburku, kde se v běžném pracovním dni během plenárních zasedání schází 785 poslanců. Setkání jsou pořádána asi 20krát ročně. Zde mají mladí studenti možnost vyjádřit svůj názor, diskutovat na dané téma a navzájem se poznat. Na začátku programu je každá škola reprezentována jedním z žáků a stane se součástí vícejazyčné skupiny, která má asi 100 účastníků. Výběr skupin a témat diskuzí je proveden s předstihem.

Hry, dotazníky a výzkumy jsou organizovány tak, aby vyžadovali společnou práci studentů jiných národností a jazykových profilů. V průběhu celého dne jsou tedy účastníci vedeni k tomu, aby plně využívali své jazykové znalosti. V praxi si mohou dále vyzkoušet komunikativní schopnosti a odborné znalosti z oblasti společenských věd a problematiky fungování Evropské unie.

Podstatné pro úspěch celého dne je, aby studenti byli dobře připraveni a aktivně se zúčastňovali diskuzí. Proto jsou jim předem předána témata, kterých se budou diskuze týkat.

Na závěr dne obdrží každý student certifikát o účasti na setkání podepsaný předsedou Evropského parlamentu.
Z České republiky se již tohoto projektu zúčastnilo několik škol. ZDE si můžete přečíst jejich "reportáže" z projektu Euroscola.

 

Zdroj: www.evropsky-parlament.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2