Expediční kamera

Slatiňany - v sobotu 25. února 2012 proběhne ve Slatiňanech filmový festival expediční kamera.

 

 Filmový festival

 

 

INFORMACE  O  FILMECH

Nejdelší cesta je film o ročním putování od západu k východu Číny. Dynamický film s technickou nápaditostí a silnou myšlenkou. 

Režie: Christoph Rehage, Německo; Ocenění: Boulder Adventure Film Festival (2009), Berlin Webcuts (2011), BANFF (2010), Vancouver International Mountain Film Festival (2011), Mountain Film Festival in Domažle (2011), Squamish Mountain Festival (2011), Mezinárodný festival horských filmov Poprad (2011), Vertical Film Festival Moscow (2011) 

 

Co se stalo na ostrově Pam, film je o polské dvojici horolezců, kteří se snaží zdolat nejvyšší pobřežní útes na světě za velmi nehostinných podmínek. Jediná přístupová cesta pod 1500m vysokou kolmou stěnu v Grónsku vede po moři a nelze ji zdolat jinak než na kajaku.

Režie: Eliza Kubarska, Polsko; Ocenění: MHFF – Vítěz hlavní ceny festivalu

 

Life Cycles, který osloví všechny bikery a z ostatních bikery udělá. Geniálně technicky propracovaný snímek vás vtáhne do světa ďábelských jízd ve všech ročních obdobích. 

Režie: Derek Frankowski, Ryan Gibb, Kanada; Ocenění: X-Dance Film festival – Nejlepší film, Nejlepší režie; Vancouver International Film Festival – Nejlešpí film; Bovec Outdoor Film Festival – Nejlepší divácky oceněný film

 

Mazungu je film dokumentující sjezd celé řeky Kongo od pramene k moři na kanoi. Skotský dobrodruh Phil Harwood se vydává na nedezpečných 5000km nejtemnějším koutem tropické Afriky. Tento film dokazuje, že i v 21. století lze podnikat opravdové expedice a čelit neuvěřitelným dobrodružstvím. 

Režie: Phil Harwood, Velká Británie; Ocenění: Llanberis Mountain Film – Nejlepší celovečerní film, SHAFF – nominace na nejlepší film

 

Odkud není návratu sugestivní snímek o výpravě amerických horolezců na dosud neslezenou východní stěnu tibetského Mt. Edgaru. Film je svědectvím prastaré pravdy, že hory jsou nevyzpytatelné a ne vždy hrdinové expedičních filmů přežijí. 

Režie: Wade Johnson a Peter Mortimer, USA; Ocenění: MHFF – cena poroty

 

Ve vlčí kůži po stopách Džingischána je vynikající cestovatelský film o putování z Mongolska napříč střední Asií do Evropy.  Mladý dobrodruh bez zkušeností s koňmi si splnil svůj sen. Koupil koně a vyrazil na 10 000 km dlouhou cestu.

Režie: Tim Cope, Austrálie

Ocenění: MHFF –Nejlepší dokumentární film

 

Úlitba Ganéšovi je lezecký film z Indie, kde se pro mnohé lezce naskýtá náročná stěna Ganesh. Francouzský lezec se ve filmu pokusí o její zdolání. 

Režie: Vladimir Cellier, Julien Nadiras, Francie (Baraka Films)

Ocenění: MHFF - Nejlepší horolezecký film

 

JUMP! je film o lidech, kteří se seberealizují ve specifickém outdoorovém sportu - skákání z jedné pískovcové věže na druhou. Starší ale velmi zajímavý a na festivalech oceňovaný film.

Režie: Allen Hill and John Catto, USA

 

Barmánia je amatérský film o putování v Barmě. Film získal několik ocenění za divácky nejzajímavější film

Režie: Miroslav Haluza, Česká republika; 

Ocenění: MFOF – Nejlepší amatérský snímek

 

Tenkrát v ráji aneb damals im paradies – úsměvné ohlédnutí za začátky pískovcového lezení v Českém Ráji popisující zdolávání legendární skály Kobyly. Na mezinárodních festivalech velmi úspěšný hraný amatérský snímek. Pozor Všichni herci jsou horolezci :-)

Režie: David Svárovský, Česká republika

 

Velký Benátčan - Film o cyklistickém nápadu Dana Polmana. Dojet z Benátek (města kanálů) až na vrchol hory Grossvenediger (Velký Benátčan), třetí nejvyšší rakouský vrchol a druhý nejdůležitější vrchol Vysokých Taur.

Režie: Miroslav Haluza, Česká republika

 

Makedonie 2012 aneb zážitek nemusí bejt hezkej, stačí, když je intenzívní – neobyčejný film o obyčejném zájezdu neobyčejných lidí na řeky Srbska a Makedonie v loňském květnu.

Námět, scénář, režie, kamera, střih – Jakub Vondrášek 


 

 

--

Roman Málek, externí redaktor


 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5