Hnutí Brontosaurus letos pořádá dobrovolnické letní tábory na více než třiceti lokalitách

ilustracni fotoBrno - Hnutí Brontosaurus letos pořádá dobrovolnické letní tábory na více než třiceti lokalitách v Čechách a na Moravě. Zájemci si mohou vybírat z nabídky více než čtyřiceti akcí, které mají jedno společné - všechny nabízí jak možnost dobrovolnické práce pro přírodu a památky, tak i nevšední zážitky a kolektiv mladých lidí.

Prázdniny s Brontosaurem jsou letní akce zejména pro mladé ve věku 15 - 26 let. Oslovujeme ty, kteří se chtějí bavit smysluplně, čerpat radost i zkušenosti z dobrovolnické práce a přátelského kolektivu. Jak se do pomoci přírodě a památkám zapojí tábory programu Prázdniny s Brontosaurem letos?

„Letos toho opět máme v plánu spoustu. Typickou náplní práce na táborech je kosení chráněných luk. Na dalších akcích se účastníci mohou zapojit do vykopávek a oprav zdiva na hradech, nebo stavby ekologického domu ze slámy. Jinde budeme budovat naučné stezky nebo obnovovat pastviny a ovocné sady. Ti, kteří mají blíže ke zvířatům, si mohou vybrat z táborů u koní nebo přijet pomáhat na stanici ohrožených zvířat." říká koordinátorka programu Prázdniny s Brontosaurem Lucie Chadimová.

Pro ty, kterým je Česká Republika malá, nabízí Brontosaurus i tábory v zahraničí. Zajímavou zkušeností může být například prožitkový tábor v oblasti rumunského Banátu, zaměřený na podporu jazykové a kulturní svébytnosti českých krajanských komunit. Mladí lidé pomáhají starousedlíkům každoročně se zemědělskými pracemi, řemesly nebo péčí o zvířata. Samostatnou kapitolou je projekt Krajní meze v severoindickém Ladakhu, kde čeští dobrovolníci pomáhají při stavbě místní školy.

Na webové stránce http://prazdniny.brontosaurus.cz je k dnešnímu dni zveřejněno 35 táborů pro mladé lidi, 5 táborů pro děti a 7 táborů pro rodiče s dětmi.

 

Pavel Zdráhal, regionální koordinátor - redaktor, kraj Jihomoravský

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2