Letní hudební festivaly - kde je hledat a jak se na ně připravit

FestivalyLetní festivaly – jak vybírat a kde se dočtete níže.

Ze všeho nejdříve je třeba si rozmyslet, který festival nejlépe odpovídá Vašim zájmům. Jak se ale orientovat v tak velkém množství lákavých akcí. Všechny je určitě navštívit nestihnete. Své putování po hudebních vystoupeních pod širým nebem si můžete naplánovat například na stránkách www.kdykde.cz, kde získáte přehledné informace o programech všech festivalů, které se budou letos v létě konat. Vyberte si ten pravý fesťák pro Vás dle požadované lokality a vystupujících kapel. Neznáte některého z interpretů? Dostupné videoklipy, ukázky tvorby a popisy kapel a zpěváků Vám pomohou v rozhodování, kam se letos vypravit a napoví, co od daného festivalu čekat.

Další stránky a vyhledávače věnované  (nejen) letním hudebním festivalům jsou:

www.festivaly.kdykde.cz

www.festivaly.eu

www.festivaly.poslouchej.net

www.muzikus.cz/festivaly

www.hudebnifestivaly.com

 

V případě, že máte vybráno, je dobré se také zamyslet nad tím, jak se na festival správně vybavit. Rozhodně by Vám neměl chybět stan, karimatka a spacák. Postačí i lacinější, kterých Vám v případě poškození nebude tak líto. Důležitým artiklem je také pokrývka hlavy, s úpalem si moc zábavy neužijete. Co se týče hodnotných věcí a peněz, zvažte, zda je nutné brát si s sebou cennosti a větší finanční obnos. Festivaly navštěvuje velký počet lidí a to nahrává kapsářům a různým zlodějíčkům, kteří Vám mohou v nestřežené chvíli prošmejdit stan. Cenné věci proto nikdy nenechávejte bez dozoru! Počítejte také s tím, že se může zhoršit počasí, pro takové případy se obrňte dobrou náladou a do batohu přihoďte ještě gumáky. Návštěvníci v promočených teniskách Vám je budou závidět.

Naplánujte si s partou přátel léto plné festivalů a nepropásněte vystoupení svých oblíbených kapel. Stačí si jen vybrat.

 
 
Zdroj: TZ 365dni.cz, webové stránky festivalů a festivalové portály
Poslední aktualizace: E. Tesařová, únor 2018

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31