Nemá přehazovačky, ani řetěz a přesto by to mělo být nejrychlejší kolo na světě.

Díky partnerství s oddělením strojního inženýrství na univerzitě v Coloradu vytvořila společnost CeramicSpeed novou ​​koncepci hnacího hřídele, kterým zefektivnila pohon kola. CeramicSpeed zvedl laťku efektivity jízdy na kole díky revolučnímu konceptu hnacího ústrojí, které eliminuje potřebu jak předních, tak i zadních přehazovačů, a dokonce i řetězu.

Poháněná kola vytváří o 49% menší tření v porovnání s hnacím řetězem a převodovkou. Tradiční hnací řetěz a přehazovačka obsahuje osm bodů posuvného tření, které vzniká v kloubech řetězu. Nový koncepct DrivenSpeed ​​působivě eliminuje všech osm bodů posuvného tření. Pro dosažení dokonalého výkonu používá společnost CeramicSpeed ​​ložiska v hřídeli. Celkově 21 ložisek CeramicSpeed ​​hraje zásadní roli ve funkčnosti a účinnosti. Díky extrémně nízkému tření a dlouhé životnosti ložiska přenášejí točivý moment z předního kroužku přes hnací hřídel a potom na 13 stupňový zadní kolík.

Vedoucí projektu CeramicSpeed ​​Driven Projectu je ředitel technologie Jason Smith řekl: "CeramicSpeed ​​hrdě splnil to, co  mnozí považovali za nemožné. Vytvořili jsme na 99% efektivní vícestupňové hnací ústrojí a eliminovali tak řetěz i komplexní zadní přehazovačku. Pokroky v technologii pohonných jednotek byly od dvacátých let evoluční. Driven je skutečně revoluční, vzhledem k jedinečnému přenosu válcových prvků a bezkonkurenční účinnosti. Koncepce Driven má schopnost změnit způsob, jakým se cyklistická společnost dívá na konstrukci pohonu a efektivitu jízdy. "

Vzhledem k své inovaci si porota EUROBIKE Award vybrala Driven jako jednoho z vítězů letošního ročníku ze 366 zúčastněných.  Podle prohlášení poroty, tento inovativní koncept představuje zajímavý prototyp nového typu pohonu.

 

Zdroj: www.ceramicspeed.comwww.eurobike-show.com

Obrázky zdroj: www.ceramicspeed.comwww.eurobike-show.com

Vložila: B.Bieliková, červenec 2018

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31