Novinky z ERYICA červenec / srpen 2008

21.6.2008 byla spuštěna nová podoba portálu www.eryica.org . Stránky jsou pravidelně aktualizovány, doplněny o novinky z Rady Evropy, o zprávy z vedení ERYICA, ale i o novinky z jednotlivých členských zemí. Umožní rychlejší výměnu informací, zkušeností a dokumentů. Stránky jsou rovněž uzpůsobeny pro uživatele se zrakovým postižením.

Postupně budou  kompletně přeloženy, vedle angličtiny, i do Francouzštiny a Španělštiny.

 

ERYICA a její členské organizace žádají o grant v rámci projektu „Mládež v akci". Projekt, který zlepší povědomí společnosti o problematice informačních služeb pro mládež se jmenuje: "A BETTER YOUTH INFORMATION FOR NEW TIMES". Měl by odstartovat 1. ledna 2009 a trvat až do 31. března 2010. Jeho hlavním cílem, vedle zviditelnění informačních služeb pro mládež, je podpora participace a inkluze mladých lidí v rámci informací pro mládež a využití možností a analýza rizik nových komunikačních technologií na poli informací pro mládež.

 

Díky získané finanční podpoře od Evropské komise se rozroste sekretariát ERYICA o pracovníka PR a komunikace. Na tuto pozici se hledá člověk, s výbornou znalostí angličtiny. Druhý požadovaný jazyk je buď němčina, francouzština nebo lucemburština. Opět na výborné úrovni. Uchazeč by měl mít, jako třetí jazyk, také znalost španělštiny. Podrobnější informace o nabízeném místu a o požadavcích na zaměstnance najdete na stránce www.eryica.org . Životopisy se přijímají do 21. července 2008.

 

Vedení ERYICA udělilo akreditaci českému  kurzu "Minimum pro pracovníky ICM" (Káraný, 4. -7.4. 2008) a jeho účastníci tak získají certifikáty o úspěšném absolvování mezinárodního kurzu MBTC (Minimum Basic Training Course for Youth Information Workers). V nejbližších dnech budou certifikáty podepsány jak zástupci ERYICA tak zástupci Národního institut dětí a mládeže a poté předány účastníkům. V České republice tak přibude 19 začínajících pracovníků s tímto osvědčením.

 

Od 20. do 25. května 2008 probíhal v Rotterdamu seminář věnovaný nové koncepci webových stránek Infomobil. Zúčastnili se ho zástupci členských organizací ERYICA, kteří spravují obsah příslušné sekce  za svou zem. Bližší informace a materiály z tohoto setkání budou připravené po prázdninách.

 

V současnosti probíhá v ERYICA výběr kandidátů na pozice „školitelů ERYICA". Tato, mezinárodní, skupina bude mít za úkol připravit nové, a vylepšit stávající, vzdělávací moduly pro pracovníky informačních center pro mládež. Kromě rozvoje vzdělávacích příležitostí bude mít na starosti i analýzu současného stavu a především rozpočet a hledání možných finančních zdrojů.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5