Novinky z ERYICA září 2008

Ve dnech 7. - 14. září proběhla studijní návštěva informačních center pro mládež v Bulharsku s názvem: "Let's do it together: youth information and youth participation". Akci pořádala síť bulharských informačních center pro mládež ve spolupráci s ERYICA. Návštěva byla finančně podpořena Výkonnou agenturou EU pro vzdělávání, kulturu a audiovizuální oblast. Zpráva ze studijní návštěvy ještě nebyla zveřejněna.

 Během léta se připravoval manuál pro členské organizace k používání vnitřního systému (intranet) nových stránek. Manuál by měl být v nejbližších dnech k dispozici.

 Již je známé datum a místo konání letošní valné hromady ERYICA. Setkání zástupců členských organizací proběhne v Kotoru (Černá Hora) ve dnech 11. - 14. prosince 2008. Pořádající organizací je Forum MNE a samozřejmě ERYICA.

Ve dnech 11. - 13. prosince 2008 proběhne v Kotoru a v Tivatu další důležité setkání. Seminář o informacích pro mládež na Evropské úrovni a jeho rozvoj v balkánském regionu s názvem: "Youth information and Youth policy: Europe and Montenegro". Toto setkání, financované Národní agenturou Mládež v akci Lucemburska se bude v několika místech krýt s valnou hromadou ERYICA. Účastníci shromáždění a semináře tak budou spolupracovat v  diskusních blocích které se budou týkat obecných otázek informací pro mládež.

Součástí semináře je i konference: „Role of youth information in the framework of youth policies : European and Montenegrin instance'' (11.prosince 2008) na kterou jsou srdečně zváni i zástupci členských organizací ERYICA. Partnery tohoto projektu jsou CIJ (Francie), ERYICA, MISSS (Slovinsko) a Forum MNE (Černá Hora).

Spojení vlané hromady a semináře poskytne větší prostor pro sdílení zkušeností a získávání nových podnětů pro práci v oblasti informovanosti mládeže.

 ERYICA připravuje další projekt s názvem Meet the street. Tento projekt by se měl stát pomocníkem orgánům EU, které chystají novou politiku mládeže. Snahou je, aby tato politika skutečně odpovídala potřebám mladých lidí. Projekt Meet the street, pokud projde výběrovým sítem, přiblíží názory mládeže z celé Evropy. Zapojena by měla být mládež neorganizovaná, ve věku 16 - 30 let. Projekt staví na principu „peer to peer". Tazateli a dotazovanými budou vrstevníci. Vedlejší, ale ne nepodstatnou, rovinu projektu, je využívání moderních technologií. Ankety budou tazatelé nahrávat na video v telefonech, naučí se získaný materiál zpracovávat (stříhat, editovat, vkládat na internet atd.) a budou ho prezentovat na veřejnost na speciálních stránkách projektu.

Z české strany se do projektu zapojila organizace HodinaH z Pelhřimova.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5