Vzdělávací nabídky pro školy

Den příběhů bezpráví je 27. červen

den pribehu bezpraviDen Příběhů bezpráví představuje jednu z aktivit společnosti Člověk v tísni, kterou se snaží přiblížit žákům základních a středních škol moderní československé dějiny.

Euroscola

Evropský parlamentProgram Euroscola byl vyvinut s cílem přiblížit Evropskou unii mladým lidem. Tento program chce vtáhnout mládež ze zemí Evropské unie do jejího dění. Cílem je naučit studenty jak se rozhodovat, vyjádřit svůj vlastní názor, sdílet zodpovědnost, či jak se podílet na evropských debatách a zažít evropskou rozdílnost a sounáležitost zároveň.

Euroscola umožňuje mladým lidem ze všech členských zemí se sejít, poznat se a diskutovat některé otázky a své zkušenosti.

Jeden svět na školách

Stejně jako v předchozích letech se i letos uskuteční v rámci festivalu Jeden svět speciální projekce určené žákům a studentům středních a základních škol. Projekce můžete navštívit od 6. do 13. března v Praze a poté během března a dubna v dalších 28 městech ČR.

Nadace Brücke /Most

Informační a kontaktní kancelářProjekt nadace Brücke/Most s názvem Informační a kontaktní kancelář má motto "S námi za poznáním Prahy". Zaměřuje se na skupiny studentů přijíždějících z Německa.

Cílem Informační a kontaktní kanceláře je zprostředkovat těmto mladým návštěvníkům Prahy hlubší vědomosti o Praze, umožnit mladým lidem z České republiky setkání s lidmi z německy mluvících zemí a podněcovat zájem o svou sousední zemi.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2