Pomocí krevních testů lze identifikovat těžké pijany alkoholu

Podle výzkumné zprávy, o jejímž zveřejnění přinesla zprávu agentura ANI a jež v plném znění vyšla ve vědeckém časopise Biological Psychiatry, lze pomocí rozboru krve resp. 17 v ní obsažených bílkovimn rozlišit jedince do kategorií abstinetů, střídmých konzumentů (do dvou standardních sklenic alkoholu denně) a těžkých pijanů (šest a více standardních sklenic denně).

 

Výzkumníci z Lékařské fakulty Pennsylvánské univerzity během svých experimentů s primáty identifikovali 17 typů krevních bílkovin, jež se mění v přítomnosti relativně nízkých koncentrací alkoholu, a použili je ke klasifikaci pijanů alkoholu podle schématu výše.

 

 „Zjistili jsme, že hladiny některých proteinů se snižovaly či zvyšovaly už po konzumaci pouhého jednoho nebo dvou drinků denně. A k dalším změnám docházelo při intenzivnějším pití.," řekl k tomu Willard M. Freeman z Pennsylvánské fakulty. „Objevili jsme rovněž bílkoviny, které reagovaly jen na velmi silnou konzumaci alkoholu. Kombinace těchto zjištění dokážeme nyní klasifikovat výzkumné subjekty do kategorií abstinentů, střídmých a excesivních pijanů."

 

A Freeman pokračuje: „Na rozdíl od obvyklých testů ma ilegální drogy nelze u alkoholu jen hledat stopu této látky - jednak mnozí lidé pijí alkohol zodpovědně, jednak se etanol velmi rychle metabolizuje. Naučit se rozlišovat mezi střídmým a nemírným pitím je tedy velmi důležité."

 

 

Původně publikováno: 1. dubna 2010

Původní název: Blood Test Could Identify Heavy Drinkers

Primární zdroj: Join Together a SIFY

Převzato z: www.drogy-info.cz

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2