Průvodce po nástrahách v neziskovém sektoru 2.

Nadace VIA otevírá již 2. ročník bezplatného cyklu workshopů „Průvodce po nástrahách v neziskovém sektoru". Cyklus je určen především lokálním nestátním neziskovým organizacím, ale i jednotlivcům, jejichž činnost obohacuje veřejný život v místech, kde působí, a kteří se snaží reagovat na aktuální problémy zdejších komunit a využívat nabízejících se příležitostí. Tímto programem chce nadace VIA podpořit zejména ty organizace, jejichž aktivity jsou zaměřeny na zlepšení kulturního, společenského nebo životního prostředí ve svém okolí.

Cyklus 8 jednodenních workshopů bude probíhat počínaje zářím 1× měsíčně (kromě prosince) vždy v pátek v Praze. Rozdělen bude na následující témata:
 
Právní minimum
-        Jak utéct úředníkovi z lopaty? A vůbec – neměli byste si spíš počíhat Vy na něj? Zametli jste si však už před vlastním prahem? Multifunkční juristický smetáček a lopatka.
Fundraising
-        Potřebujete získat grant od nadace, stálou podporu velkého podnikatele, nebo dřevěný trám od místní stavební firmy? Či snad něco jiného?
Finance a daně           
-        Váš účetní mluví nějakým podivným žargonem, finanční úřad je kverulant a peníze se schovaly někam jinam, než kde by měly být? Na rozvahu s rozvahou!
Lidské zdroje
-        Lidi jako zdroje nejsou stroje – a dobrovolníci obzvláště.
Řízení organizace a organizační rozvoj
-        Chvěje se Vaše organizace občas v základech? A už jste ji zkoušeli někdy řídit?
Řízení jednotlivých projektů
-        Iniciace, specifikace, implementace, finalizace. Uff... Vyšvihněte se do sedla svého projektu a chopte se pevně jeho opratí.
Plánování akcí s veřejností, zapojování veřejnosti
-        Vy už víte, že o Vás bez Vás rozhodně ne! Teď to ještě vysvětlit ostatním...
Vztahy s veřejností, komunikace s veřejností
-        „Když oni nás vůbec nepochopili a tamten nás navíc pomlouvá! A novináři dělají jakoby nic!“
 
 

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2