Robitschek Scholarship

Stipendium Paula Robitscheka vzniklo v roce 1990. Založil jej právě pan Robitschek, čechoameričan. Jeho cílem bylo poskytnout nadaným českým vysokoškolákům (pre-graduantům) možnost absolvovat jeden akademický rok - tedy 9 měsíců - na univerzitě ve Spojených státech. Konkrétně na University of Nebrasca - Lincoln.

Předpokladem pro získání stipendia je:

-uchazeč musí mít ukončený minimálně první ročník bakalářského či magisterského studia a mít před sebou ještě minimálně jeden rok studia

- uchazeč musí spolupracovat s koordinátorem

- samozřejmostí je výborná znalost angličtiny

- prokazatelná odbornost a vůdčí schopnosti

- ochota pracovat v USA na částečný úvazek a zajistit si tak finance na další živobytí

 

Přihlášky se podávají do Nebrascy k 1. březnu a musí obsahovat životopis a motivační esej - proč zrovna tahle škola, a jaký bude mít na studenta vliv studium na ní, hlavně do budoucnosti. A jaké jsou vlastně profesní cíle studenta vůbec.

Stipendium pokryje náklady na letenku, školné, další univerzitní poplatky, studijní materiály, stravné a zdravotní pojištění.

 

Další informace najdete na: https://global.unl.edu/

 
Zdroj: https://global.unl.edu/
 
Poslední aktualizace: Jana Beničáková, březen 2018

Komentáře

stipendium

Děkujeme za osobní zkušenost a doplnění informace. My vycházíme pouze z informací které nám poskytne druhá strana. Vaše osobní zkušenost je mnohem cennější! Text upravíme.

Informace mají být pouze stručné (možná se zdá že vágní) - jsme pouze "rozcestník" a tedy jen upozorňujeme na možné cesty. Proto je u každého článku uveden zdroj a tedy i místo, kde se najdou přesnější a úplnější informace.

Julie Čákiová ICM NIDM MŠMT

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2