Zprávy z partneských stránek

Čeští středoškoláci mohou získat roční pobyt v USA zdarma

Eurocentrum - 3 hodiny 40 min zpět
25.09.2018 | Čeští středoškoláci mají letos poprvé šanci vyhrát stipendium na bezplatný roční pobyt v USA. Do Česka totiž přichází Future Leaders Exchange neboli FLEX, výměnný program pro středoškoláky z nyní již 21 zemí Evropy a Asie, který financuje Ministerstvo zahraničí USA a realizuje nezisková vzdělávací organizace American Councils for International Education.
Kategorie: Jinde píší

Vítězem XII. ročníku mezinárodní soutěže Jugend debattiert international se stal student z Ukrajiny

ADAM.cz - Články - 3 hodiny 1 min zpět
Jediná německojazyčná debatní soutěž ve střední a východní Evropě zná vítěze svého XII. ročníku...
Kategorie: Jinde píší

Evropské technologické firmy požadují zpřísnění zákonů v EU

Eurocentrum - 5 hodin 27 min zpět
25.09.2018 | Spotify, Deezer a další evropské technologické firmy apelují na vlády členských zemí Evropské unie, aby zpřísnily návrhy zákonů, jejichž cílem je potlačit údajné nekalé obchodní praktiky amerických internetových gigantů, jako je Google, Apple či Amazon. Chtějí, aby tak vlády vnesly rovnováhu do vztahů mezi platformami a prodejci. Informoval o tom dnes list Financial Times.
Kategorie: Jinde píší

Občané EU nemají mít z migrace do Británie výjimky

Eurocentrum - 5 hodin 39 min zpět
25.09.2018 | Občané Evropské unie by měli v Británii po konci přechodného období po brexitu podléhat stejným imigračním pravidlům jako lidé ze zbytku světa. Podle dnešních informací BBC se na tom v pondělí shodla vláda premiérky Theresy Mayové. Kabinet podle zpravodajské stanice jednomyslně podpořil návrh, aby po roce 2020 platil imigrační systém, který nebude založený na státní příslušnosti, ale na schopnostech.
Kategorie: Jinde píší

Švédský premiér prohrál hlasování o důvěře v parlamentu

Eurocentrum - 6 hodin 56 min zpět
25.09.2018 | Švédský premiér Stefan Löfven dnes nezískal důvěru nového parlamentu, který vzešel z voleb 9. září. V nich středolevý blok vedený Löfvenem zvítězil rozdílem jediného mandátu nad středopravou aliancí a Löfvenova sociální demokracie dosáhla nejhoršího výsledku za desítky let. Posílila naopak nacionalistická protiimigrační strana Švédští demokraté, která si připsala 17,5 procenta hlasů. Vzhledem k těsnému výsledku parlamentních voleb není jasné, kdo Löfvena v křesle předsedy vlády vystřídá.
Kategorie: Jinde píší

Německá vláda uvažuje o hardwarových úpravách dieselů

Eurocentrum - 8 hodin 47 min zpět
25.09.2018 | Německá vláda začala v důsledku soudních rozhodnutí, která povedou k zákazům jízdy části dieselových aut v některých městech, vážně diskutovat o hardwarových úpravách starších naftových vozů. Poprvé se pro tuto variantu vyslovila také kancléřka Angela Merkelová (CDU), která se jí dosud spíše bránila a podporovala alternativní opatření, jako třeba softwarové úpravy. Jestli nakonec k hardwarovým úpravám dojde, a hlavně, kdo je bude platit, by mohlo být jasné příští týden.
Kategorie: Jinde píší

Labouristé budou hlasovat o podpoře referenda o brexitu

Eurocentrum - 8 hodin 50 min zpět
25.09.2018 | Členové hlavní britské opoziční strany budou dnes v rámci výročního sjezdu hlasovat o usnesení, kterým by se strana zavázala k podpoře druhého referenda o brexitu v případě, že nebudou vyhlášeny předčasné parlamentní volby. Případné referendum by však podle všeho nebylo opakováním toho z června 2016, nýbrž hlasováním o finálních podmínkách britského odchodu z EU dojednaných britskou vládou v Bruselu. Hlasování na labouristické konferenci v Liverpoolu se zřejmě uskuteční před obědovou přestávkou kolem 13:45 SELČ.
Kategorie: Jinde píší

Mayová ujišťuje ministry, že se dohodu s EU povede vyjednat

Eurocentrum - 9 hodin 58 min zpět
25.09.2018 | Britská premiérka Theresa Mayová včera sdělila svým ministrům, že by v souvislosti se současnými problematickými jednáními s Evropskou unií o brexitu měli zůstat klidní. Mayová je přesvědčena, že se jí podaří dojednat dohodu o odchodu Británie z EU, uvedl úřad Theresy Mayové ve svém prohlášení. "Vláda nicméně zároveň pokračuje v práci na plánu pro případ, že dohody nebude dosaženo," citovala z prohlášení agentura Reuters.
Kategorie: Jinde píší

Londýnu má do dvou měsíců doplatit cla do rozpočtu EU

Eurocentrum - 24 Září, 2018 - 13:48
24.09.2018 | Evropská komise dnes dala Británii dva měsíce na doplacení 2,7 miliardy eur (přes 69 miliard Kč) celních poplatků do unijního rozpočtu. Případ, který se odvíjí od vyšetřování evropského Úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), může skončit žalobou u unijního soudu.
Kategorie: Jinde píší

EK žaluje Polsko kvůli novému zákonu o Nejvyšším soudu

Eurocentrum - 24 Září, 2018 - 13:42
24.09.2018 | Evropská komise (EK) žaluje Polsko u unijního soudu kvůli přijetí zákona o polském Nejvyšším soudu, který podle komise porušuje zásadu nezávislosti soudnictví. Oznámila to dnes mluvčí komise Mina Andreevová. Komise zároveň žádá soud EU, aby žalobu projednal ve zrychleném řízení a aby v souvislosti s žalobou nařídil předběžná opatření.
Kategorie: Jinde píší

Šéf labouristů Corbyn by podpořil nové referendum o EU

Eurocentrum - 24 Září, 2018 - 09:38
24.09.2018 | Šéf britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn podpoří možnost vypsání druhého referenda o brexitu, pokud se pro něj strana rozhodne. Řekl to v rozhovoru pro včerejší vydání listu Sunday Mirror s tím, že k referendu nevyzývá. Dodal, že sám dává přednost uspořádání předčasných parlamentních voleb jako řešení politické krize v zemi, která souvisí s debatou o podobě blížícího se odchodu země z EU. Labouristé budou o svém postoji k referendu podle britského tisku debatovat i hlasovat v úterý na své výroční konferenci, která dnes začala v Liverpoolu.
Kategorie: Jinde píší

EU se chystá na neřízený brexit, Londýn vyzývá k respektu

Eurocentrum - 24 Září, 2018 - 08:32
24.09.2018 | Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt vyzval Evropskou unii, aby v rozhovorech o brexitu přestala odmítat každý návrh Londýna. V sobotním rozhovoru s BBC také prohlásil, že Spojené království unijnímu tlaku nepodlehne. Francie nadále v dohodu o brexitu věří, připravuje se ale i na možnost neřízeného odchodu Británie z bloku. Pokud k takové situaci skutečně dojde, německá vláda podle informací agentury Reuters očekává jen malé dopady na německý pracovní trh.
Kategorie: Jinde píší

Merkelová podporuje úpravu starších dieselů

Eurocentrum - 24 Září, 2018 - 08:22
24.09.2018 | Německá kancléřka Angela Merkelová podporuje požadavek na hardwarovou úpravu emisních systémů starších naftových automobilů. Informoval o tom v pátek německý list Der Spiegel. Podle zdrojů agentury Reuters bude Merkelová na toto téma v neděli jednat s ministrem dopravy Andreasem Scheuerem a představiteli automobilového průmyslu.
Kategorie: Jinde píší

Tusk: Kompromisní dohoda s Británií je stále možná

Eurocentrum - 24 Září, 2018 - 08:05
24.09.2018 | Kompromis mezi Británií a Evropskou unií lze stále najít a dohodu upravující pobrexitové vztahy uzavřít. Prohlásil to v pátek předseda Evropské rady Donald Tusk v reakci na projev, v němž britská premiérka Theresa Mayová nepřímo vyzvala Brusel k předložení kompromisního návrhu úmluvy. Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová Mayovou varovala, že bez uzavření dohody pocítí ve Skotsku její Konzervativní strana tvrdé následky.
Kategorie: Jinde píší

Macron se ohradil proti odpůrcům posílení Frontexu

Eurocentrum - 24 Září, 2018 - 08:02
24.09.2018 | Země Evropské unie, které odmítají projevit solidaritu s ostatními členy EU, by mohly být vyloučeny z schengenského prostoru a odříznuty od strukturálních fondů. Prohlásil to v pátek francouzský prezident Emmanuel Macron v reakci na čtvrteční neformální summit v Salcburku, kde část zemí nechtěla podpořit posílení evropské pohraniční agentury Frontex.
Kategorie: Jinde píší

Program pro zvídavé a nadané žáky Talnet otevírá online kurzy

ADAM.cz - Články - 24 Září, 2018 - 04:23
Pokud znáte ve své třídě nebo ve svém okolí mladé lidi ve věku 13 – 19 let, kteří mají zájem o přírodní, technické či společenské vědy, kteří jsou zvídaví, nebo jim školní učivo nestačí k rozvoji...
Kategorie: Jinde píší

Přijďte do klubu, zvou veřejnost “nízkopraháče” po celé republice

ADAM.cz - Články - 23 Září, 2018 - 07:33
Chtějí bořit mýty kolem nízkoprahových sociálních služeb pro děti a mladé...
Kategorie: Jinde píší

Prodloužení grantové výzvy – akce k roku Rychlých šípů – 2. kolo

ADAM.cz - Články - 23 Září, 2018 - 06:51
U příležitostí 80. výročí vydání prvního dílu komiksu Rychlé šípy vyhlásila Skautská nadace Jaroslava Foglara výzvu k předkládání projektů.
Kategorie: Jinde píší

Za necelý měsíc naše vlast rozkvete...

ADAM.cz - Články - 22 Září, 2018 - 06:36
Rozkvete dobrovolnickou pomocí přírodě, lidem i okolí. Rozkvete mnoha úsměvy, nezištností, dobrým pocitem... Za měsíc odstartuje již sedmý ročník největšího dobrovolnického projektu pro děti a mládež v ČR – 72 hodin.
Kategorie: Jinde píší

Mezinárodní projekt „Hlas mládeže za lidská práva“

ADAM.cz - Články - 22 Září, 2018 - 02:50
Od 9. do 16. září se konal mezinárodní projekt s názvem "Youth voice for human rights" neboli „Hlas mládeže za lidská práva“ v rámci programu Erasmus+.
Kategorie: Jinde píší

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
30