"Učitel naživo" jako alternativa k pedagogickému minimu?

Projekt "Učitel naživo" je výsledkem usilovné práce lidí, kteří nejen ví, že naše vzdělávání se musí změnit, ale aktivně pro to něco dělají. Účastí v programu by se mohli "zrodit" učitelé nové doby: osvícení, ostřílení praxí a poučení kvalitní zpětnou vazbou.  

Projekt financovaný především z výnosů z anonymních vkladních knížek je určen zájemcům, kteří nemají pedagogické vzdělání, ale chtěli by v budoucnu učit a dělat to dobře. Účastníci kurzu chodí několikrát týdně učit přímo do škol a v jiné dny se učí teorii či probírají své dojmy a zkušenosti na reflektivních seminářích. Více informací se dozvíte zde: http://www.ucitelnazivo.cz

Organizátoři se budou snažit získat akreditaci ministerstva školství, aby kurzy mohly nahradit pedagogické minimum. Nyní dostanou absolventi kurzu pouze certifikát o jeho ukončení.

Učitel naživo nabízí několik variant programů.

Intenzivní rok je časově nejnáročnější. Účastník programu musí věnovat každý týden dva a půl dne praxi (cca 12 hodin) a půl dne výcviku. K tomu bude mít dvacet dní celodenní blokové výuky za celý rok. Školné stojí 12-15 tisíc korun.

Dvouletá studentská varianta zahrnuje 1 necelý den (cca 6 hodin) praxe, jednou za dva týdny večerní reflektivní seminář, jednou měsíčně celodenní blok a dvanáct dnů celodenní blokové výuky za celé studium. Poplatek za studium stojí 20 až 23 tisíc korun.

Varianta Dvouletá při práci se liší od studentské tím, že bloková výuka probíhá o víkendech. Jinak jsou podmínky téměř stejné. Cena je stejná.

Podle organizátorů tvoří cena pro účastníka jen desetinu reálných nákladů programu. Zbytek je finančně podpořen Nadací Depositum Bonum a dalšími partnery. 


Pro NICM vložila Jana Beničáková, červen 2017

Zdroj: zpravy.rozhlas.czwww.ucitelnazivo.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
1